spot_img

ذات صلة

جمع

Maximálně letní móda: Inspirujte se filmem Mamma Mia

V posledních dnech se i do slovenských kin dostalo...

Jak je nosit a nevypadat přitom naivně

Investovat do tečkovaného kousku se vyplatí, protože tečky patří...

Šelmy i plazi, zvířecí říše je v módě opět oblíbená

Podle nejnovějších předpovědí se v módě rýsuje podzimní trend,...

Jak se za krásou honily naši předkové

Slovo kosmetika pochází z řeckého slova "kosmeo", tedy zdobit,...

Odpad našel nové využití, uvidíte jej na módní výstavě

I tehdy, když lidé tvoří s ohledem na planetu...

Jak vypadá opravdu výhodná hypotéka? Nízké úroky a komfort při vyřizování

To, co se ještě před pár lety jevilo jako sci-fi, je dnes realitou. Úroky hluboko pod jedním procentem ročně, úspora nákladů v tisících eur a vyřizování z pohodlí obývacího pokoje. Poštovní banka přináší hypotéku s úrokem již od 0,5% ročně a online konzultací z bezpečí domova.

Hranici dvou procent pokořily hypotéky teprve před pěti lety. Ještě před dvěma lety se průměrná úroková sazba pohybovala nad jedním procentem.

Přestože se to nezdá, i nepatrný rozdíl v úrokové sazbě a poplatcích, které se s půjčkou pojí, mohou mít významný rozdíl v tom, o kolik proplatíte hypotéku. Máte-li úvěr ve výši 100 tisíc eur na 30 let a s úrokovou sazbou 1 procento ročně s fixací na tři roky, váš úvěr se prodraží o více než 15,5 tisíc eur. Pokud však při stejném úvěru poskytne banka poloviční úrokovou sazbu, zaplatíte úroky ve výši necelých osmi tisíc eur.

Dnes už není půlprocentní úrok z hypotéky nemyslitelný. Takovou výhodnou sazbu nabízí v jarní kampani Poštovní banka. Úrok již od 0,5 procenta mohou obdržet žadatelé až do výše 70 procent LTV, pokud si pojistí schopnost splácet úvěr na bydlení a hypotéku budou platit z běžného účtu v Poštovní bance. \“Za pojištění hypotéky snížíme úrokovou sazbu o 0,2 procenta ročně a za využívání Užitečného účtu až o 0,3 procenta ročně,\“ konstatuje mluvčí Poštovní banky Lýdia Žáčková.

Klienti Poštovní banky ušetří i na poplatku za poskytnutí úvěru, který se může v některých případech pohybovat na úrovni sto eur.

Online konzultace z pohodlí domova
Abyste prokonzultovali své možnosti, jako jsou výše hypotéky či možná úroková sazba, nemusíte nikam chodit. Klidně můžete zůstat doma as bankou přes skype vyřešit podrobnosti. „Rozhodli jsme se klientům nabídnout první online konzultaci, aby mohli eliminovat návštěvy v pobočce,“ vysvětluje Lýdia Žáčková.

Funguje to velmi jednoduše. Stačí na webové stránce postovabanka.sk/hypoteka vypsat základní údaje. Bankéř zavolá zpět a domluví se na online rozhovoru přes skype bezpečně z pohodlí domova klienta. Následně pošle klientovi pozvánku na Skype hovor. „Pokud tuto aplikaci klient nevyužívá, není to problém. Není třeba si ji instalovat, rozhovor může probíhat přes webové rozhraní,“ říká Lýdia Žáčková.

Čas na rozhodnutí
Během konzultace si banka s klientem projdou všechny možnosti financování, výši hypotéky, jakou by potřeboval, i jeho aktuální možnosti. „Na základě poskytnutých údajů vypočítá bankéř klientovi, jakou výši hypotéky a v jaké úrokové sazbě by mohl dostat. Samozřejmě, nabídka bude obsahovat několik variant pro různé délky fixace či případné navázání na pojištění tohoto úvěru a platby z běžného účtu v naší bance,“ vysvětluje mluvčí Poštovní banky. Při splnění posledních podmínek totiž banka dokáže nabídnout hypotéku již od 0,5 procenta ročně.

Klient následně obdrží tuto nezávaznou nabídku do mailu. Díky první online konzultaci zjistí, zda a za jakých podmínek dokáže úvěr na bydlení obdržet. „Nabídnout bezpečnou hypotéku jsme se rozhodli z několika důvodů. Počet nakažených koronavirem vzrostl a my chceme ochránit naše klienty. Kromě bezpečnosti je však výhodou celé komunikace i to, že klient si může bez stresu a v pohodlí domova promyslet nabídku a dospět k němu nejvýhodnějšímu rozhodnutí,“ uzavírá Lýdia Žáčková.

spot_imgspot_img