spot_img

ذات صلة

جمع

Maximálně letní móda: Inspirujte se filmem Mamma Mia

V posledních dnech se i do slovenských kin dostalo...

Jak je nosit a nevypadat přitom naivně

Investovat do tečkovaného kousku se vyplatí, protože tečky patří...

Šelmy i plazi, zvířecí říše je v módě opět oblíbená

Podle nejnovějších předpovědí se v módě rýsuje podzimní trend,...

Jak se za krásou honily naši předkové

Slovo kosmetika pochází z řeckého slova "kosmeo", tedy zdobit,...

Odpad našel nové využití, uvidíte jej na módní výstavě

I tehdy, když lidé tvoří s ohledem na planetu...

Odpad našel nové využití, uvidíte jej na módní výstavě

I tehdy, když lidé tvoří s ohledem na planetu a myslí udržitelně, může vzniknout krásná a zejména nositelná móda, kterou byste na první pohled neodlišili od té „klasické“. Dokazuje to také výstava Brazil Creative, která má exkluzivní premiéru právě v Bratislavě.

V petržalském nákupním centru si ji návštěvníci mohou prohlédnout od úterý 11. do 16. září přímo v centrální zóně.

Najdou zde celkem 23 inspirativních ukázek, jak vypadá trvale udržitelná móda, která je ohleduplná k životnímu prostředí, včetně šatů, bot, šperků či oděvů určených pro aktivní životní styl.

Na výstavu zve nákupní centrum Aupark spolu s Velvyslanectvím Brazílie v Bratislavě. Jedná se totiž o výjimečné modely od návrhářů právě z jihoamerické země.

„Cílem Brazil Creative je poukázat na to, že vytvářet módní oblečení, boty a doplňky lze i socioekonomicky přijatelným, ekologickým způsobem a zároveň brát ohled i na životní prostředí,“ řekl Luis Balduino, velvyslanec Brazílie na Slovensku.

Na výstavě se představí značky jako Movin, která své modely vyrábí z recyklovaných plastových lahví a objevily se také v módní bibli Vogue, či Julia Loha, která nabízí baletní oblečení z udržitelných materiálů.

Zaujme také značka Toda Em Forma, která své kousky vyrábí s první biologicky odbouratelnou polyamidovou přízí na světě a také Sebastiana, která se snaží o to, aby nevytvářela žádný textilní odpad. Její ženská autorská móda je všestranná a například sukně dokáže přetransformovat na různé šaty.

Nechybí ani značka Manari s veganskými kabelkami a taškami či Joya da Terra s botami z recyklovatelných a také přírodních materiálů a další.

Součástí výstavy bude navíc v pátek i zajímavá panelová diskuse, které se zúčastní slovenští představitelé hnutí slow fashion.

spot_imgspot_img