spot_img

ذات صلة

جمع

Maximálně letní móda: Inspirujte se filmem Mamma Mia

V posledních dnech se i do slovenských kin dostalo...

Jak je nosit a nevypadat přitom naivně

Investovat do tečkovaného kousku se vyplatí, protože tečky patří...

Šelmy i plazi, zvířecí říše je v módě opět oblíbená

Podle nejnovějších předpovědí se v módě rýsuje podzimní trend,...

Jak se za krásou honily naši předkové

Slovo kosmetika pochází z řeckého slova "kosmeo", tedy zdobit,...

Odpad našel nové využití, uvidíte jej na módní výstavě

I tehdy, když lidé tvoří s ohledem na planetu...

Experiment s černým interiérem restaurace

Nejedná se o první ani poslední interiér, který se celý ponořil do černé. Na rozdíl od bytů nebo uměleckých ateliérů využívaných pouze majiteli je však návrh jedné z restaurací v japonské metropoli riskantním experimentem. Ať jde o skvělý nadčasový tah nebo nepovedený nápad, to ukáže návštěvnost zařízení v prvních měsících jejího provozu.

Otevřený černý prostor
K odvážnému experimentu se ujali majitelé gastrozařízení Burnside. Ti nechali návrh nového tokijského podniku na norský ateliér Snøhetta. Požadavkem bylo představit koncept, který by odrážel vzestup globální kultury, ale zároveň vytvářel útulné komunitní prostředí. Architekti tuto představu pojali formou otevřeného prostoru, který spojuje část pro zákazníky s kuchyní. Celému interiéru na závěr vdechne černé provedení přinášející trochu intimity, což symbolizuje potřebu většího soukromí a individuality ve stále více otevřeném světě.

Trochu světla, špetka zlata
Černé provedení stěn i zařízení vyžadovalo specifický přístup k osvětlení. Architekti se rozhodli jen pro několik malých stropních svítidel, která však díky přesnému osvětlení vybraných detailů zajišťují dostatečnou viditelnost. O optické prosvětlení se starají také tenké stropní linky ve zlatém provedení, které vnášejí do interiéru malou dávku luxusu. Kombinaci prosvětlení a luxusu zajišťuje také nerezové vybavení v kuchyni, jehož jasnost proniká i do restaurační části spojené s kuchyní dlouhým stolem pro 10 hostů. Ti spolu stolují u jednoho stolu jako rodina nebo malá komunita.

Přes den jídlo, večer pití
Burnside slouží jako restaurace jen během dne. S příchodem večera se její prostory mění v bar, ve kterém se místo jídla a kávy podává kvalitní pití. Hlavní myšlenka zařízení se ale nemění. Prostory slouží také ve večerních hodinách jako místo setkávání rodin, partií či menších komunit, kteří si chtějí společně vyjít ven. Právě černý interiér jim poskytne skvělé podmínky pro barovou zábavu plnou dobré hudby a drinků. Soukromí a intimnější prostředí jim zajistí stylový salonek, který se ráno opět přeměňuje na otevřené restaurační prostory.

spot_imgspot_img