spot_img

ذات صلة

جمع

Maximálně letní móda: Inspirujte se filmem Mamma Mia

V posledních dnech se i do slovenských kin dostalo...

Jak je nosit a nevypadat přitom naivně

Investovat do tečkovaného kousku se vyplatí, protože tečky patří...

Šelmy i plazi, zvířecí říše je v módě opět oblíbená

Podle nejnovějších předpovědí se v módě rýsuje podzimní trend,...

Jak se za krásou honily naši předkové

Slovo kosmetika pochází z řeckého slova "kosmeo", tedy zdobit,...

Odpad našel nové využití, uvidíte jej na módní výstavě

I tehdy, když lidé tvoří s ohledem na planetu...

5 skvělých filmů o dění na realitním a hypotečním trhu

Realitní byznys a svět hypoték nepatří mezi oblasti, kterým by se filmové společnosti příliš věnovaly. Pár dobrých filmů, které odhalují, co se na realitním a hypotečním trhu děje, se však v jejich produkci najde. Některé z nich jsou natočeny podle skutečných událostí, jiné vsadily na fiktivní, ale o to více poutavé a emocemi nabité příběhy.

Konkurenti (USA, 1992)
100minutové drama natočené podle scénáře z jedné divadelní hry by si měl prohlédnout každý realitní makléř. Ve filmu uvidí, jakými způsoby se prodávají pozemky, má-li makléř na jejich prodej pouze 24 hodin a 3 další konkurenty, kteří se je snaží prodat ještě dříve bez ohledu na to, že samotné parcely jsou téměř bezcenné. Lukrativní výhra však stojí za pokus nalézt tu nejefektivnější strategii.

Arizona (USA, 2018)
Dlouhodobé napětí může kdykoli vybuchnout a propuknout do sledu vražd, lží a zkažených obchodů. Stačí jeden naštvaný klient, který vtrhne do realitní kanceláře a bezhlavě vyvolá potyčku. Naštěstí, divoký západ v arizonské realitní kanceláři a v životech jednotlivých aktérů tohoto sledu událostí dostal komediální nádech a uvolnil děj.

99 Homes (USA, 2014)
Hra o velké peníze v americkém realitním byznysu může dopadnout i smutnými událostmi. Banky jsou totiž kvůli zisku nemovitostí ochotny vystěhovat také rodiny s dětmi nebo starými lidmi. To se stalo také mladému stavebníkovi, který se však odmítá smířit se ztrátou domu. Rozhodne se pracovat pro makléře, který k jeho vystěhování přispěl. S rostoucí chutí po penězích však rychle zjistí, že největší prachy se vydělávají bez lítosti. Zbývá se rozhodnout, zda bude v honbě pokračovat, nebo přispěje ke skoncování byznysu, který se nedrží pravidel.

Sázka na nejistotu (USA, 2015)
Životopisný snímek s prvky dramatu přibližuje jednání 4 finančníků, kteří pochopili, že hypoteční boom v USA bude mít dramatické dopady na celou ekonomiku. To je vedlo k vymyšlení chytrého finančního nástroje, který jim zajistil, že před kolapsem amerického hypotečního trhu v roce 2008 se stihly pořádně nabalit bez ohledu na to, co to stálo tisíce lidí.

Psychopat ze San Francisca (USA, 1990)
Poslední z uvedených filmů je tak trochu odstrašujícím příběhem pro pronajímatele, kteří mají obavy z toho, jaký nájemník se jim do bytu nebo domu nastěhuje. Propracované drama totiž ukázalo, že ne každý elegantní a zdvořilý zájemce je ochoten dodržovat podmínky v nájemní smlouvě. Nezaplacení nájmu, ze kterého majitelé spláceli hypotéku na historický viktoriánský dům v klidné čtvrti San Francisca, se však ukázalo jako ten nejmenší problém.

spot_imgspot_img