spot_img

ذات صلة

جمع

Maximálně letní móda: Inspirujte se filmem Mamma Mia

V posledních dnech se i do slovenských kin dostalo...

Jak je nosit a nevypadat přitom naivně

Investovat do tečkovaného kousku se vyplatí, protože tečky patří...

Šelmy i plazi, zvířecí říše je v módě opět oblíbená

Podle nejnovějších předpovědí se v módě rýsuje podzimní trend,...

Jak se za krásou honily naši předkové

Slovo kosmetika pochází z řeckého slova "kosmeo", tedy zdobit,...

Odpad našel nové využití, uvidíte jej na módní výstavě

I tehdy, když lidé tvoří s ohledem na planetu...

Možnosti, jak účinně zajistit chatu před vloupáním

Kombinace doznívající zimy, epidemie a nouzového stavu se postarala o to, že mnozí se nedostanou ani na svou chatu. Stovky rekreačních nemovitostí po celém Slovensku tak zůstávají dlouhodobě prázdné. Situace jako stvořená pro zloděje. S několika účinnými tipy ale snížíme šanci, že mezi vyhlédnuté cíle zařadí i naši rekreační nemovitost.

Odolné dveře, kvalitní zámky
Policie opakovaně upozorňuje, že nejčastějším místem vniknutí do chaty jsou dveře. V rámci ochrany se tak vyplatí investovat do kvalitních bezpečnostních dveří, které sice jsou zdolatelné, ale velmi těžko. Někteří majitelé dokonce využívají 2dveřový vstupní systém, při kterém se kromě hlavních dveří instalují další, které slouží ke zvýšení ochrany. Účinné může být i vnitřní zajištění pomocí malé závory. Chybět samozřejmě nesmí kvalitní zámky.

Neprůhledné dveře i okna
Při vykrádání chaty hraje jistou roli i trochu psychologie. Zloděje zvykne lákat objekt, u kterého si přes okno nebo dveře udělají dostatečný průzkum toho, co lze dobře zpeněžit. I proto se v rámci ochranných opatření doporučuje zakrýt okna okenicemi nebo alespoň dobrou stínící technikou. U dveří je to podstatně jednodušší, jelikož průhledné dveře se prodávají poměrně méně.

Mříže všude, kde je to možné
Navzdory účinnosti oken a bezpečnostních dveří je třeba zlodějům ještě trochu ztížit. Přímo nezdolatelnou překážkou jsou pevné ocelové mříže, které se instalují na okna a dveře. Takový ochranný prvek dokáže výrazně zvýšit bezpečnost celého objektu bez nákladných investic a množství času při instalaci.

Alarm a jiné technické hračky
Uvedené mechanické prvky je vhodné zkombinovat s elektronikou. Kamerové systémy nejsou levnou záležitostí, ale při identifikaci zlodějů mají nenahraditelné místo. Připlatit je třeba i za moderní smart systémy využívající pohybové, akustické nebo termoregulační senzory. Ty ihned pošlou upozornění o vloupání na majitele mobil, který může včas zavolat policii. Z levnějších řešení jsou dostupné klasické elektronické alarmy spouštějící zvukový poplach.

Napojení objektu na policii
Zvukové alarmy nemusí být účinné na opuštěných samotách, kde v celém širém okolí není žádná jiná chata nebo obydlený dům. Zloděj tak může krást navzdory jeho spuštění. Pokud je však alarm napojen na nejbližší policejní stanici, kromě varovného hluku splní také svůj bezpečnostní účel. Napojení alarmu na policii stojí pár eur měsíčně, což je v případě snahy chránit svůj nemovitý majetek dobrá investice.

Požádání souseda o kontrolu
Pokud je chata situována v blízkosti obydlených domů, majitel může požádat o pomoc sousedy, kteří se půjdou občas na objekt podívat. V případě důvěry a dobrých vztahů jim dokonce může svěřit klíče od chaty. To ale není nutné, protože vloupání zpozorují i ​​bez možnosti vstupu do nemovitosti.

spot_imgspot_img