spot_img

ذات صلة

جمع

Maximálně letní móda: Inspirujte se filmem Mamma Mia

V posledních dnech se i do slovenských kin dostalo...

Jak je nosit a nevypadat přitom naivně

Investovat do tečkovaného kousku se vyplatí, protože tečky patří...

Šelmy i plazi, zvířecí říše je v módě opět oblíbená

Podle nejnovějších předpovědí se v módě rýsuje podzimní trend,...

Jak se za krásou honily naši předkové

Slovo kosmetika pochází z řeckého slova "kosmeo", tedy zdobit,...

Odpad našel nové využití, uvidíte jej na módní výstavě

I tehdy, když lidé tvoří s ohledem na planetu...

Chcete mít home office jako Jennifer Aniston? Inspirujte se

Práce z domova se dnes stala součástí každodenního života mnoha z nás as ní i zvýšené nároky na domácí pracovnu. Ve stejné situaci se ocitly i hollywoodské celebrity. Abyste si vytvořili příjemný a estetický home office, nemusíte si pořídit vilu v Beverly Hills. Stačí, když se inspirujete designovými nápady, které „sednou“ i do vaší domácnosti.

Skelný stůl
Pracovní stůl ze skla přinese do interiéru nejen nádech luxusu, ale díky transparentnosti a subtilním liniím místnost opticky odlehčí a zabrání pocitu přeplněného prostoru. Tento potenciál naplno využil Leonardo DiCaprio ve své pracovně, v kombinaci s lehkými modely židlí, bílými stěnami a velkými okny působí pracovní kout vzdušně a efektivně.

Umělecký solitér
Někdo má při práci raději zatemněné prostředí a vintage zařízení na něj působí uklidňujícím dojmem. Taková pracovna může pak mít i více účelů využití. Jennifer Aniston si dává na vzhledu pracovně záležet a bere ji také jako čtenářský koutek. Její kancelář v Bel Air má styl připomínající polovinu minulého století, dominují její nadrozměrná kožená křesla, orientální koberec, japonský nástěnný závěs a elegantní dřevěný stůl, který je sám o sobě abstraktním uměleckým dílem.

Hvězdná tenistka Serena Williams zase vsadila na výrazný kontrast. Na pozadí bílých stěn, černého koberce a decentního skleněného stolu intenzivně vynikne zajímavé umělecké dílo na zdi. Pokud se vám líbí retro nábytek a nemáte starožitný kus po babičce, vyplatí se do opravdu nadčasového modelu investovat. S financováním obnovení interiéru vám může pomoci výhodná kombinace pravidelného spoření a stavebního úvěru můj DOMŮ od První stavební spořitelny, díky které získáte garanci v podobě fixní zvýhodněné úrokové sazby 1,8 %. Z této částky vám určitě zůstane nejen na pracovnu, ale také novou kuchyňskou linku.

Záře a teplo ohně
Příjemnou atmosféru při práci jistě udělá krb. Při mihotavém světle plamene a pukání polínek se nejen dobře pracuje, ale také relaxuje. Modelka Gisele Bündchen si se svým manželem fotbalistou Tomem Bradym vytvořila skutečně kouzelnou pracovnu v zemitých přírodních tónech s dominantním krbem. Pokud by se vám však vestavěný krb nevešel, velký účinek má také stolní biokrb. Má šikovné malé rozměry a je příjemným společníkem kdekoli, kde se ho rozhodnete umístit – v obýváku, ložnici, koupelen, či za vhodného počasí na terase.

Podložka z kožešiny
I minimalistickou místnost pozvedne kožešinová podložka na vyšší úroveň, a nemusí být ani pravá. Zpěvačka Britney Spears zvolila zvířecí vzor – motiv zebry působí pěkně na bílém podkladu, ale ladil by také s tmavým dřevem. Tmavým parketám svědčí také přírodní bílá kožešina. Názorně to potvrzuje pracovna basketbalisty NBA Jordana Clarksona se stylovými křesly v přírodních tónech.

Kancelář s výhledem
K dobrému pracovnímu výkonu nám pomáhá pohled na zeleň, ale také čerstvý vzduch. Manželka sympaťáka Matthewa McConaugheyho, modelka Camila Alves McConaughey, si zařídila pracovnu doslova v zimní zahradě, s výhledem na košaté stromy. Herecký manželský pár Anna Faris a Chris Pratt (dnes již rozvedený) zase zvolil místnost s přímým přístupem do exteriéru skrz dveře na velkou verandu. Množství kyslíku nám mohou přinést i různé nenáročné pokojové rostliny, jako tchyně jazyky nebo fíkusy, pokud však máte vhodný balkon, terasu nebo garáž, nejúčinnější je přenést si pracovní stůl rovnou tam.

spot_imgspot_img